ARX USB Di - Dibox Interfejs audio USB do XLR

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: ARX
  • Dostępność: Towar na zamówienie - czas realizacji 1-4 dni roboczych Towar na zamówienie - czas realizacji 1-4 dni roboczych
  • szt.
  • Cena netto: 615,45 zł 757,00 zł
  • Niedostępny

ARX USD Di to 24 bitowy interfejs audio Plug and Play (USB > XLR) umożliwiających przeniesienie dźwięku z komputera PC/laptopa/Mac-a do dowolnego miksera czy innego urządzenia audio za pośrednictwem standardowych wyjść XLR czy jack.

ARX USB DI to seria profesjonalnych interfejsów dźwiękowych (audio) w kompaktowym, przenośnym opakowaniu, metalowej obudowie i wykonanych ręcznie w Australii. Seria tych urządzeń różni się przede wszystkim wyposażeniem, podstawowe różnice to ilość wejść/wyjść XLR, wyjść słuchawkowych czy możliwość regulacji toru.

ARX USD Di to pierwszy w tej serii urządzeń zawierających 24 bitowy interfejs audio Plug and Play (USB > XLR) umożliwiających przeniesienie dźwięku z komputera PC/laptopa/Mac-a do dowolnego miksera czy innego urządzenia audio za pośrednictwem standardowych wyjść XLR czy jack.

Większość kompaktowych urządzeń tego typu jest zamkniętych w obudowie z tworzywa, łatwo je zatem uszkodzić, są bardziej wrażliwe na warunki atmosferyczne a co za tym idzie w praktyce zupełnie nie sprawdza się to na scenie. Dlatego też ARX USB Di jest zamknięty w solidnej obudowie wykonanej z metalu w charakterystycznym niebieskim kolorze. 

Na obudowie oprócz standardowych rzeczy takich jak logo producenta, wejść/wyjść znajdziemy też schemat ideowy urządzenia. Urządzenia są tworzone z myślą o profesjonalistach na rynku audio dlatego w urządzeniach ARX-a schematy ideowe na obudowach urządzeń są normą. W znacznym stopniu ułatwia to zrozumienie jak działa urządzenie a tym samy jego właściwe zastosowanie.

Urządzenie na froncie posiada diodę led sygnalizującą pracę urządzenia, port USB (typ B), przełącznik "Ground Lift" oraz wspomniany schemat ideowy.

Do urządzenia producent dodaje profesjonalny przewód USB - USB-A to USB-B - który również jest wykonywany ręcznie w Australii.

Przełącznik "Ground Lift" to znane profesjonalistom rozwiązanie umożliwiające wyeliminowanie niepożądanych zakłóceń mogących powstawać na wskutek pętli mas czy zakłóceń przenoszących się z masy/obudowy urządzenia.

Tył urządzenia to dwa zbalanosowane wyjścia XLR (męskie), kanały lewy i prawy (L, R) służące do podłączenia interfejsu do urządzeń takich jak miksery, konsole, interfejsy audio itd. Producent zadbał także o opis pinów gniazda XLR (przód - schemat ideowy). Dzięki temu mamy pewność jaki przewód zastosować z urządzeniem lub wykonać odpowiedni przewód. W większości przypadków nie będzie takiej potrzeby, ponieważ wystarczy tu wykorzystać zwykły przewód mikrofonowy (symetryczny) XLR-XLR lub jack-XLR.

Wyjścia urządzenia posiadają impedancję 300 Ohm, dzięki czemu nawet długie połączenia interfejs>mikser nie będą stanowiły problemu.

Urządzenie nie wymaga zewnętrznego zasilania ponieważ jest zasilane bezpośrednio z portu USB (80mA).

Urządzenia serii AudiBox czyli także ARX USB DI to przenośne urządzenia dźwiękowe niewielkich rozmiarów (ok. 10 cm x 13 cm), znajdujące się w wytrzymałych, stalowych obudowach w atrakcyjnym niebieskim kolorze.

Urządzenia te są składane tylko i wyłącznie ręcznie w kraju producenta (informacja taka znajduje się także na obudowie urządzenia). Produkowane są w Australii.

Standardowa gwarancja producenta wynosi 12 miesięcy. Za dodatkową dopłatą stanowiącą 20% ceny urządzenia istnieje możliwość przedłużenia gwarancji. Należy przy tym zaznaczyć, że urządzenia te są eksploatowane na polskim rynku od 1999 roku, w tym czasie nie było konieczności naprawy tych urządzeń spowodowanych ich awarią.