Pulpit do nut HERCULES BS 301 B

  • Dodaj recenzję:
  • Producent: Hercules
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • Cena netto: 194,31 zł 239,00 zł

Pulpit pod nuty wykonany z elementów metalowych (aluminium) firmy Hercules BS301B z systemami Herculesa EZ Angle Roller oraz EZ Clutch

Hercules BS301B to bardzo lekki i poręczny pulpit na nuty (podstawa pod nuty bez otworów) wyposażony w systemy Herculesa EZ Angle Roller oraz EZ Clutch. Pulpit wykonany jest z aluminium a więc jest trwały a zarazem lekki.
Jedną z jego ważniejszych zalet to duży, wygodny w użytkowaniu pulpit na nuty (podstawa pod nuty). Jego wymiary to 480 mm x 345 mm. Ponadto pulpit zaopatrzono w uchwyty przytrzymujące nuty a sam pulpit jest wykonany z jednolitej blachy aluminiowej bez żadnych otworów. Ta cechy są szczególnie przydatne podczas użytkowania pulpitów na zewnątrz budynków.
Hercules zaopatrzył ten pulpit w system EZ Angle Roller, jest to specjalne mocowanie pulpitu na nuty umożliwiające jego pochylenie nawet pod dużym kątem bez obawy o to, że pod wpływem ciężaru nut zmieni on swoje pochylenie.
Kolejna bardzo przydatna cecha pulpitu to jego demontaż oraz składanie. Demontaż jest bardzo prosty i szybki a sam pulpit można złożyć na pół co znacznie ułatwia jego transport i powoduje, że możemy go przenosić nawet w ręku.
System regulacji wysokości EZ Clutch to kolejna innowacja dodana do statywu przez Herculesa. Wystarczy nacisnąć przycisk regulacji i ustawić odpowiednią wysokość statywu. Odbywa się to bez konieczności odkręcania śrub co znacznie ułatwia i przyśpiesza regulację wysokości. Pulpit można regulować w bardzo dużym zakresie bo aż od 680 mm do 1150 mm. Wysokość pulpitu regulujemy jedną ręką, wystarczy nacisnąć przycisk regulacji i ustawić odpowiednią wysokość statywu. 
Podstawą pulpitu są 3 nogi zakończone gumowymi nakładkami uniemożliwiającymi samoczynne przesuwanie się pulpitu, nogi rozkładają się szeroko bo aż na 390 mm więc statyw stoi pewnie. Nogi w tym pulpicie są skonstruowane w inny sposób niż w większości pulpitów, trójnóg rozkłada się równolegle do podłoża (w 100% poziomo).
Dzięki takiej konstrukcji nóg Hercules mógł wprowadzić innowację polegającą na możliwości umocowania specjalnego uchwytu na trąbkę lub inny instrument dęty zbliżony do trąbki. Nie ma potrzeby stawiania dwóch statywów, na instrument i pulpit, wystarczy Hercules BS301B (dodatkowy uchwyt na trąbkę nie jest w komplecie).
Cały pulpit na nuty waży zaledwie 3.1 kg, jest więc bardzo lekki. Bez problemu więc można pulpit przenosić z miejsca na miejsce niosąc go w ręku. Rozmiar pulpitu po złożeniu: 910 mm x 120 mm x 215 mm. Do pulpitu jest dołączona praktyczna torba ułatwiająca transport oraz przechowywanie pulpitu.
Maksymalne obciążenie jakie pulpit może utrzymać to 5 kg co bezproblemowo pozwala na użytkowanie go z dużą ilością nut lub tekstów.

Gwarancja: 24 miesiące
Wszelkie prawa zastrzeżone - zabrania się kopiowania i wykorzystywania opisów bez zgody i wiedzy autora tj. soundstage.pl